Pardubice 17. listopadu 400 739 593 111 , 730 117 883

Holice 466 531 171 , 739 593 114

Květinářství Globus Pardubice466 924 098 , 739 593 116

Kategorie

Svatební kytice pro nevěstu

Svatební kytice je neodmyslitelnou součástí každého svatebního obřadu. Patří k nevěstě stejně jako ženich. Symbolizuje krásu, čistotu a lásku nevěsty. Neměla by proto chybět v rukou žádné nevěsty, která vstupuje do svatební uličky, ať již v kostele, na radnici či jiném obřadním místě. Stejně tak je potom součástí svatebních fotek.

Svatební kytice pro nevěstu může být různých tvarů, velikostí a stylů, v závislosti na vkusu a preferenci nevěsty. Nejčastěji se do vazby svatební kytky používají květiny v bílé barvě či pastelových odstínech. Ale rozhodně to není žádné pravidlo. Každá nevěsta je jiná stejně jako svatební kytka.

Mezi nejoblíbenější květiny pro svatební kytice patří růže, lilie, kaly, orchideje, frezie, tulipány či fialky. Samotná svatební kytice pak může být složena z jednoho druhu květin, nebo z kombinace několika druhů, aby vytvořila zajímavý kontrast barev a textur. Kromě květin se do kytice mohou také vkládat listy, větvičky a jiné dekorativní prvky.

Při výběru kytice nevěsty je důležité zohlednit celkovou stylizaci svatby a doplnit ji tak, aby se kytice perfektně sladila s nevěstinými šaty a dalšími dekorativními prvky. Klidně můžete začít nejprve kyticí pro nevěstu a až podle ní volit i další květinové dekorace.

Svatební kytici čeká během svatebního dne několik významných úkolů. Je v rukou nevěsty ve chvíli, kdy prochází uličkou k obřadnímu místu, nechybí na fotografiích ani svatebním stole, a někdy ji čeká i oblíbené házení svatební kytice. Proto, aby kytice po celý den vydržela, dobře vypadala a zvládla všechny své úlohy, je třeba, aby byla kvalitně uvázána a obsahovala ty správné kytky. Ideální je konzultovat výběr kytice i její vazbu s profesionály. Naše floristky nejen, že poskytnou cenné rady a tipy, ale kytici také uvážou tak, aby splnila vaši představu i svou úlohu.

Jak bude vypadat vaše svatební kytice?

Každá nevěsta má svůj styl i preference. Pokud však svou vysněnou kytici ještě hledáte, můžete se inspirovat našimi tipy:

  • Vintage – svatební kytice v této stylizaci se obvykle skládá z květin s jemnými pastelovými odstíny a vintage prvky jako jsou perly, křišťály nebo pentle. Může být sestavena například z růží, fialových santinií, slunečnic, třešňových květů či fialového heřmánku.
  • Rustikální – pro svatební kytici v rustikálním stylu jsou typické květiny jako jsou sasanky, klasnaté druhy travin, skořicové růže, chrpy a další, které evokují venkovskou atmosféru. Kytice může být sestavena do nepravidelného tvaru a může obsahovat i větvičky a jiné přírodní prvky.
  • Plážová – svatební kytice v plážovém stylu může být sestavena z bílých nebo pastelových květin, jako jsou například hortenzie, lilie, ranunkuly, šeříky nebo kajmanky. Doplněna může být korálky, mušlemi nebo plážovými dekoracemi.
  • Elegantní – pro elegantní svatební kytici jsou typické bílé růže, kaly, frezie, fialky a orchideje. Kytice by měla být sestavena do klasického tvaru a může být doplněna stuhami nebo křišťály.
  • Barevná – pro svatební kytici v barevném stylu se mohou použít různé druhy květin v různých barvách. Například může být sestavena z červených růží, žlutých slunečnic, růžových gerber, modrých delphinia a dalších. Barvy by měly být voleny tak, aby se hodily k celkovému stylu svatby.

© Copyright 2020 BL květinka