Pardubice 17. listopadu 400 739 593 111 , 730 117 883

Holice 466 531 171 , 739 593 114

Květinářství Globus Pardubice466 924 098 , 739 593 116

Kategorie

Blog

Kytice na pohřeb

Květiny doprovází nespočet okamžiků našeho života. Veselých i smutných. Bohužel i ty bolestné patří k životu. A neobejdou se bez květin, které s sebou nesou jasnou symboliku rozloučení, vzpomínky a úcty k zesnulému.

Květiny na Valentýna. Oslňte květomluvou i oblíbenými květy

Květina místo slov. Valentýn už je v Česku poměrně zdomácnělý svátek. Tradičně si tak lidé 14. února, na kdy Valentýn připadá, vyjadřují svou lásku drobným dárkem nebo společným zážitkem. Součástí toho všeho je obvykle i kytice. Tou toho totiž můžete říct mnohem víc, než si myslíte. Využijte toho, že i květiny mohou mluvit a oslňte svou lásku nečekaně.

Adventní svícny a výzdoba nesmí v předvánoční čas chybět

Adventní výzdoba a svícny patří k vánočním svátkům již skoro dvě stě let. Adventní svícen je tradičním doplňkem jídelních stolů již od roku 1839, kdy ho mladý pedagog a student teologie Johann Hinrich Wichern přinesl svým dětem vůbec poprvé. Dříve byl adventní svícen tvořen z dřevěného kola, obsahoval 19 malých červených svíček a 4 bílé svíčky. V dnešní době už tomu tak ale není a adventní svícen svou podobu trochu změnil.

Vánoční výzdoba pro každého. Vyrobte si věnec, svícen či závěsnou dekoraci

Na vánoční atmosféru není nikdy pozdě. S úderem prvního adventu doma hned nemusí být kompletní vánoční výzdoba. Naopak! Větvičky často do Vánoc zvadnou a někdy i opadají. V průběhu prosince je proto ten správný čas vánoční dekorace doplnit, obměnit nebo oživit. Samotná příprava, výběr nebo domácí výroba vánočních dekorací člověka správně vánočně naladí. Konec konců, vánoční výzdoba bytu dokresluje tu pravou vánoční atmosféru.

Blíží se Dušičky

Již brzy se hřbitovy po celém Česku rozjasní mihotajícím se světlem svíček. Přelom října a listopadu je spojen s tradiční vzpomínkou na ty, kdo s námi již nejsou. A není to jen 2. listopad, na který Dušičky připadají. Dušičkové kytice a další dekorace na hroby chystají lidé už s předstihem, aby předešli shonu na poslední chvíli. Připravte se i vy.

Jak pěstovat orchideje

Již mnoho lidí zná a snaží se pěstovat rostliny, kterým se říká orchideje. Jen málo kdo ví, že jsou parazité původem z džungle. To z těchto rostlin činí velmi odolné rostliny, které jsou vhodné prakticky do jakéhokoliv prostředí a domácnosti. V České republice máme přes 40 druhů orchidejí, ve světě jich ale existuje už něco málo přes 30 000 a obecně můžeme nalézt až 200 000 jejich hybridních variací. Záleží pak na každém pěstiteli, pro jak náročný druh se rozhodne a jaké podmínky mu může nabídnout.

Kdy sázet okrasné dřeviny

Chybí vám v zahradě zajímavé dřeviny? Chystáte se založit si živý plot či vysadit zeleň na ozelenění fasády? Podzim je na to jako stvořený. Podmínky na zakořeňování jsou právě teď ideální.

© Copyright 2020 BL květinka