Pardubice 17. listopadu 400 739 593 111 , 730 117 883

Holice 466 531 171 , 739 593 114

Květinářství Globus Pardubice466 924 098 , 739 593 116

Kategorie

Blog

Kytice symbol potěšení

Zamysleli jste se někdy nad otázkou, jakou kyticí obdarovat ženu nebo muže k svátku, narozeninám anebo jen tak, že vám na někom záleží? V našem květinářství vám rádi poradíme, jak tuto konkrétní, pro mnohé neřešitelnou záludnost rozlousknout.

Kytice ke Dni matek

Každoročně patří druhá neděle v květnu maminkám. Svátek zvaný Den matek je oproti většině svátků pohyblivý. Nenajdete ho tak v kalendáři každý rok ve stejné datum, je proto třeba odpočítat si květnové neděle. Ta letošní je 12. května. A hlavně nezapomenout na kytici pro maminku!

Kytice z lásky? První máj je tu

Zatímco v kalendáři je nejčastěji 1. květen označen jako Svátek práce, lidé ho vnímají úplně jinak. Jako svátek zamilovaných! V českých luzích a hájích je dokonce populárnější než svátek svatého Valentýna. Co nesmí chybět? Určitě polibek pod rozkvetlou třešní. Ta se v posledních letech ale shání poměrně špatně, stromy už zkraje května bývají často odkvetlé. Nahraďte ji proto klidně kyticí, kterou své lásce na První máj darujete.

Velikonoční kytice a dekorace. Hrají barvami, ale mohou být i střídmé

Nejbarevnější svátky každého roku právě přichází. Jsou výjimečné právě svou pestrostí, ale i tím, že nikdy nejsou v tom samém termínu. Letos Velikonoce připadají na přelom března a dubna, Velikonoční pondělí pak přímo na 1. dubna. Připravte se včas a vyzdobte svůj domov jarními květinami, velikonočními dekoracemi a všudypřítomnou zelení!

Jaké květiny k MDŽ? Tipy máme, ale to hlavní je, aby potěšily

MDŽ neboli Mezinárodní den žen je tradičním svátkem, při kterém muži obdarovávají ženy. Nejčastěji květinou. Nejen své manželky a přítelkyně, ale i maminky, babičky, kolegyně, dcery, zkrátka všechny ženy. Málokdo však ví, proč se tento svátek slaví. Jeho důvodem není "jen" oslava ženství jako takového, ale především pak v celosvětovém měřítku rovnoprávnost žen. Říkáte si, proč tedy k MDŽ patří právě květiny? Protože jsou symbolem ženské křehké síly. To bychom měli. Květiny jsou symbolická tradice. Teď už si jen zbývá ujasnit, jaké květiny se k MDŽ dávají.

Kytice na pohřeb

Květiny doprovází nespočet okamžiků našeho života. Veselých i smutných. Bohužel i ty bolestné patří k životu. A neobejdou se bez květin, které s sebou nesou jasnou symboliku rozloučení, vzpomínky a úcty k zesnulému.

Květiny na Valentýna. Oslňte květomluvou i oblíbenými květy

Květina místo slov. Valentýn už je v Česku poměrně zdomácnělý svátek. Tradičně si tak lidé 14. února, na kdy Valentýn připadá, vyjadřují svou lásku drobným dárkem nebo společným zážitkem. Součástí toho všeho je obvykle i kytice. Tou toho totiž můžete říct mnohem víc, než si myslíte. Využijte toho, že i květiny mohou mluvit a oslňte svou lásku nečekaně.

Adventní svícny a výzdoba nesmí v předvánoční čas chybět

Adventní výzdoba a svícny patří k vánočním svátkům již skoro dvě stě let. Adventní svícen je tradičním doplňkem jídelních stolů již od roku 1839, kdy ho mladý pedagog a student teologie Johann Hinrich Wichern přinesl svým dětem vůbec poprvé. Dříve byl adventní svícen tvořen z dřevěného kola, obsahoval 19 malých červených svíček a 4 bílé svíčky. V dnešní době už tomu tak ale není a adventní svícen svou podobu trochu změnil.

Vánoční výzdoba pro každého. Vyrobte si věnec, svícen či závěsnou dekoraci

Na vánoční atmosféru není nikdy pozdě. S úderem prvního adventu doma hned nemusí být kompletní vánoční výzdoba. Naopak! Větvičky často do Vánoc zvadnou a někdy i opadají. V průběhu prosince je proto ten správný čas vánoční dekorace doplnit, obměnit nebo oživit. Samotná příprava, výběr nebo domácí výroba vánočních dekorací člověka správně vánočně naladí. Konec konců, vánoční výzdoba bytu dokresluje tu pravou vánoční atmosféru.

Blíží se Dušičky

Již brzy se hřbitovy po celém Česku rozjasní mihotajícím se světlem svíček. Přelom října a listopadu je spojen s tradiční vzpomínkou na ty, kdo s námi již nejsou. A není to jen 2. listopad, na který Dušičky připadají. Dušičkové kytice a další dekorace na hroby chystají lidé už s předstihem, aby předešli shonu na poslední chvíli. Připravte se i vy.

Jak pěstovat orchideje

Již mnoho lidí zná a snaží se pěstovat rostliny, kterým se říká orchideje. Jen málo kdo ví, že jsou parazité původem z džungle. To z těchto rostlin činí velmi odolné rostliny, které jsou vhodné prakticky do jakéhokoliv prostředí a domácnosti. V České republice máme přes 40 druhů orchidejí, ve světě jich ale existuje už něco málo přes 30 000 a obecně můžeme nalézt až 200 000 jejich hybridních variací. Záleží pak na každém pěstiteli, pro jak náročný druh se rozhodne a jaké podmínky mu může nabídnout.

Kdy sázet okrasné dřeviny

Chybí vám v zahradě zajímavé dřeviny? Chystáte se založit si živý plot či vysadit zeleň na ozelenění fasády? Podzim je na to jako stvořený. Podmínky na zakořeňování jsou právě teď ideální.

© Copyright 2020 BL květinka